Epico International

Popis spolupráce

Mým hlavním úkolem bylo nastavení marketingové strategie značky Epico, sjednocení packagingu kompletního portfolia a sestavení funkčního marketingového týmu.

Za dva roky spolupráce se mi podařilo nastavit základní pilíře značky, definovat positioning a strategii a sestavit funkční interní tým schopný odbavit veškeré marketingové požadavky od packagingu, prezentačních materiálů přes cílené B2B newslettery až po účast na největším evropském veletrhu spotřební elektroniky IFA 2019 Berlin, kde účast probíhala kompletně v naší režii.

Brand Management

Definice a exekuce marketingové strategie značky, nastavení jednotlivých komunikačních kanálů.

Packaging

Kompletní řízení návrhů a produkce balení pro veškeré produkty, návrhy a realizace nových packagingů.

Marketing

Zajištění B2B marketingu napříč všemi kanály - příprava prezentací pro obchodní oddělení, e-mailingy, kompletní realizace účasti na veletrhu IFA 2019.

Ukázka realizací

S interním i externím týmem jsem pro značku Epico zajišťoval její kompletní prezentaci, od brandingu produktů až po packaging, propagační materiály a komunikaci značky. 

O značce Epico

Epico International je přední B2B dodavatel mobilního příslušesntví převážně pro zařízení značky Apple. Díky šestiletému působení v oboru může nabídnout komplexní řešení dodávky příslušesntví jak velkým mezinárodním Apple premium reseller řetězcům, tak menším lokálním prodejcům. Za dobu své působnosti Epico International získalo důvěru desítek obchodních partnerů ve více jak 17 zemích a prodalo několik milionů kusů zboží.

Vlastní brand Epico

Epico je vlajkovou značkou prémiového mobilního příslušenství vyráběného společností Epico International. Pro brand Epico jsem zajišťoval kompletní strategii a komunikaci značky, veškeré marketingové materiály a kompletní packaging včetně uživatelských návodů.

Dodávka private label řešení

Hlavní obchodní strategií společnosti Epico International je individuální dodávka private label řešení v oblasti mobilního příslušenství. S naším interním týmem jsme zajišťovali kompletní realizaci packagingu od prvotních návrhů až po přípravu maket pro prezentaci klientům a zajišťovali jsme přípravu před každým obchodním případem – včetně prezentací, grafických návrhů balení či návrhů potisku samotných produktů.

Informace o projektu

Vše výše uvedené by nebylo možné realizovat bez zkušeného interního týmu a spolehlivých externích dodavatelů. 

Klient: Epico International s.r.o.
Datum: 2020
Služby: Brand strategy, Marketing, Product packaging, Mailing, Events
Art Direction: Jan Pilik
Graphic Design: Vladimír Mráz
Promo photography: Milo Adams
Videography: Framers studio
Product photography: Martin Nikl